هدیه و کادو ها

در فلاسک چگونه آب سرد یا گرم می ماند؟

در فلاسک چگونه آب سرد یا گرم می ماند؟

در فلاسک چگونه آب سرد یا گرم می ماند؟ اگر روش عملکرد فلاسک برای شما هم سوال است، ما قرار است در این مقاله به بررسی آن بپردازیم. مسلما زمانی می‌توان گفت یک فلاسک خوب است که بتواند مایعی ک درونش ریخته می‌شود را سرد یا گرم نگه دارد. اما اینکه چطور این کار را انجام می‎دهد، به ساختار فلاسک و متریال به کاررفته برای ساخت آن بر می‌گردد.

در این مطلب قرار است به این پرسش که «در فلاسک چگونه آب سرد یا گرم می ماند؟» پاسخ دهیم تا یک بار برای همیشه، با عملکرد این وسیله کاربردی و پرطرفدار، آشنا شوید.

در فلاسک چگونه آب سرد یا گرم می ماند؟

در فلاسک چگونه آب سرد یا گرم می ماند؟

برای اینکه عملکرد فلاسک را بهتر متوجه شوید، اجازه دهید ابتدا نکته‌ای را به شما یادآوری کنیم. گرما و انرژی از طریق سه روش تابش، همرفت و هدایت انتقال می‌یابد. بنابراین برای اینکه مایعی داخل فلاسک گرم یا سرد بماند، باید از انتقال گرما از بیرون به داخل فلاسک و برعکس، جلوگیری کرد.

به عبارتی، مایعات گرم زمانی درون فلاسک، گرم باقی می‌مانند که از انتقال گرمای مایع به بیرون جلوگیری شود. همین‌طور، مایعات سرد هم زمانی داخل فلاسک سرد می‌مانند که از انتقال گرمای بیرون به داخل فلاسک جلوگیری شود. برای این منظور، فلاسک به‌صورت دو جداره ساخته می‌شود. بدنه داخلی فلاسک از جنس شیشه یا استیل ساخته می‌شود که عایق خوبی برای گرما و مانعی برای اتلاف انرژی یا همان هدایت گرما است.

از طرفی هم بدنه خارجی فلاسک از استیل، پلاستیک یا سایر متریال‌های باکیفیت ساخته می‌شود. در نهایت، فضای بین دو جداره داخلی و خارجی، توسط پمپ، کاملا تخلیه می‌شود. هرچه این فضا به خلا نزدیک‌تر باشد، مانع بهتری برای اتلاف انرژی و گرما از طریق همرفت خواهد بود. به این صورت، ساختار فلاسک به‌گونه‌ای عمل می‌کند که کمترین اتلاف انرژی صورت گیرد و مایع درون آن، برای مدت طولانی سرد یا گرم بماند.

پیشنهاد می کنیم مقاله مربوط به علت سرد شدن چای در فلاسک استیل را نیز حتما مطالعه نمایید.

جمع‌ بندی

فلاسک یک وسیله کاربردی و پرمصرف در بین افراد است. یکی از دلایل آن هم این است که می‌تواند برای مدت زمان نسبتا طولانی، مایعات را درون خودش گرم یا سرد نگه دارد که در این زمینه هم، همه چیز به ساختار فلاسک مربوط می‌شود. برای روشن کردن این مسئله، ما در این مطلب، سعی کردیم به شما بگوییم که در فلاسک چگونه آب سرد یا گرم می ماند تا هم با نحوه عملکرد آن آشنا شوید و هم از این پس، برای انتخاب یک فلاسک خوب، به ساختار آن توجه بیشتری داشته باشید.

در بخش نظرات برای ما بنویسید که با توجه به عملکرد فلاسک، آیا فلاسک شما ساختار باکیفیت و عایق مناسب دارد یا خیر؟

 

♦ چند نمونه از فلاسک های پرفروش ♦

‏‏

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *