هدیه و کادو ها

فرق تراول ماگ و فلاسک چیست؟

تفاوت تراول ماگ و فلاسک

در سال های اخیر، استفاده از تراول ماگ و فلاسک، به اوج خود رسیده. این دو وسیله امکان حمل مایعات سرد و گرم را بیرون از خانه فراهم می کنند و مهم ترین ویژگی آنها حفظ دما است. تنوع رنگ، شکل، اندازه و گنجایش در کنار دسترسی و خرید راحت، استفاده از این محصولات را به امری دلچسب برای مردم تبدیل می کند. در این مطلب قصد داریم به پر تکرار ترین پرسش کاربران یعنی فرق تراول ماگ و فلاسک پاسخ دهیم.

تراول ماگ چیست؟

برای شما هم پیش آمده که در محل کار هوس کنید یک لیوان شکلات داغ را جرعه جرعه بنوشید؟! شاید در سفر باشید و به هر دلیلی آیس کافی محبوبتان در دسترس نباشد! در این زمان وجود تراول ماگ، کیفیت زندگی شما را ارتقا داده و دسترسی به مایعات سرد و گرم را برایتان راحت می کند.

حالا تراول ماگ چیست؟ همانطور که متوجه شدید تراول ماگ وسیله ای کاربردی برای حمل مایعات است. به دلیل وجود عایق دو جداره، امکان نگهداری دما مایعات را داشته و حدود پنج تا ده ساعت مایعات را سرد یا گرم نگه می دارد.

تراول ماگ (Travel mug) یا همان ماگ سفری، به شکل یک لیوان طراحی می شود تا گرفتن آن با دست ها راحت و حمل و نقل هم آسان باشد. با نگهداری درست و جلوگیری از ضربه دیدن، عدم باز ماندن درب ماگ برای مدت طولانی و شست و شوی صحیح، تا سال ها می توانید از این وسیله محبوب استفاده کنید.

 

‏‏

 

فلاسک چیست؟

جیمز دیوئز حدود صد سال قبل ظرفی را اختراع کرد که با وجود دیواره های میان تهی، خلاء ایجاد شده در فرایندی نسبتا پیچیده باعث حفظ دما مایعات یا گاز ها خواهد شد.

فلاسک محصولی فوق العاده است که در سایزهای متنوع برای تهیه چای، گرم نگه داشتن آب در خانه و بیرون از منزل استفاده می شود. در فرهنگ ایرانی، استفاده از فلاسک چای هنوز هم به شکلی جدی پا برجاست اما برای افرادی که عادت به کوهنوردی، طبیعت گردی و کمپینگ دارند وسیله ای ضروریست که برای ساعت های طولانی توانایی حفظ دما را دارد.

برندهای متفاوت ایرانی و خارجی فلاسک هایی با اشکال متنوع تولید کرده اند و حتی بعضی مدل های آن با عمق و عرض بیشتر مناسب نگهداری غذا هستند.

 

‏‏

 

پیشنهاد می کنیم لیست بهترین تراول ماگ های بازار را در فروشگاه ماگ لاکچری مشاهده نمایید.

فرق تراول ماگ و فلاسک چیست؟

به طور کلی تراول ماگ و فلاسک، هردو از ساختاری مشابه برای هدفی یکسان (حفظ دما) ساخته شده اند اما از جمله مهم ترین ویژگی های این دو محصول موارد زیر می باشد:

1- تفاوت در حجم و گنجایش مایعات، تراول ماگ ها معمولا کم تر از پانصد میلی لیتر و فلاسک ها در حجم های بیشتر ماننده پانصد میلی لیتر، هفتصد میلی لیتر و یک لیتر به بالا تولید می شوند.

2- تنوع شکل و رنگ تراول ماگ ها بسیار بیشتر از فلاسک است، تا جایی که برند های مشهور فلاسک ماننده استنلی، سال هاست تمام تولیدات خود را در یک یا دو رنگ محدود، بدون اشکال فانتزی(برخلاف تراول ماگ ها) تولید می کنند.

3- به طور کلی می توان گفت فلاسک ها محصولاتی حرفه ای تر برای حفظ دما مایعات هستند. تا جایی که یک تراول ماگ با کیفیت نهایتا تا 10 ساعت و یک فلاسک با کیفیت تا 48 ساعت قابلیت نگهداری آب جوش را دارد.

4- تراول ماگ ها معمولا کوچک تر و سبک تر از فلاسک ها هستند و برای امور روزانه انتخاب بهتری به نظر می رسند.

5- تراول ماگ ها به دلیل کاربرد اصلی و‌ روزانه خود بیشتر به نامشان یعنی ماگ شباهت دارند و در طراحی آنها از درب آسان نوش یا نی استفاده می شود؛ فلاسک ها فاقد این موارد هستند‌.

6- آخرین فرق تراول ماگ و فلاسک به ارزش گذاری و قیمت این دو محصول مرتبط است. بهترین فلاسک های دنیا با بدنه داخلی شیشه ای (مقاوم تر از استیل برای حفظ دما) چند میلیون تومان قیمت دارند؛ در حالی که بهترین تراول ماگ ها نهایتا چند صد هزار تومان به فروش می رسند!

پیشنهاد می کنیم لیست بهترین فلاسک چای بازار را در فروشگاه ماگ لاکچری مشاهده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *